www.strevni-nemoci.cz
www.strevni-nemoci.cz
Hledej na www.Strevni-Nemoci.cz
..:: Created by [PeT Design] © 2o13 ::
Info.. Co je to M. Crohn? Otázky & Odpovědi Slovníček pojmů Alternativní medicína Klasická medicína Léčitelé & Šarlatáni Lékaři & Nemocnice Medikamenty Diskuze Životní příběhy Dieta & Jídleníček Zajímavé odkazy
 

Diskuze

Vážený návštěvníku!
Diskuzní fórum čeká na Tvé příspěvky, názory a nápady. Zde se můžeš vyjádřit a diskutovat s ostatními, klást otázky i odpovědi, které druzí určitě ocení. Budeš se tím přímo podílet na vývoji těchto stránek, které tak budou cenným zdrojem informací pro druhé. -PT-

[Vložit nový příspěvek]


Nových příspěvků: 0
Celkem příspěvků: 6792


nejnovější příspěvky novější příspěvky | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... starší příspěvky nejstarší příspěvky


 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 6.12.2016, 21:54:48
S láskou František se mi také moc nepozdává.
Tito potulní nabízeči zázračných přípravků na vše jsou dosti nevěrohodní a bůh ví čím motivovaní!!!
Na kapsli se pozeptám, i když se obávám, že pro ni ještě nejsem „dostatečný“ kandidát
Někde jsem četl, že je to dosti šetrná metoda atd., ale zase nedokáží odebrat žádné vzorky.
Pořád lavíruji s myšlenkou přechodu do Iscaru, ještě absolvuji jednou RTG a pak udělám resumé.


 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 5.12.2016, 17:11:52
Kapsli jsem kdysi v Motole, v ISCARE asi před rokem. Větší špitály by to snad měly mít, to není zas taková ultra věc Ačkoli musí se žádat pojišťovna aby to schválila. Na druhou stranu víceméně jediná možnost jak se podívat na celé tenké střevo zevnitř. Pravděpodobně mne čeká opáčko, protože loni nevyšly výsledky - kapsle se mi flákala 2h v žaludku a pak jsou obrázky už znehodnocené páč jsem dle povolení začal pít - holt s tím se nepočítalo Akorát je třeba před ní vyloučit nějaká velká zúžení na střevě, ta mrška má asi 1cm v průměru, ta aby se protáhla a nezůstala někde viset - ale kdysi se mi protáhla i asi 3mm stenózou, protože ta byla flexibilní, takže tlakem to prošlo

Jo a František aťsi ty zázraky klidně nechá Zejména když se podívám na ten mail co tam uvádí, tak to hodně zavání
 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 4.12.2016, 21:57:46
Hm, je to neobvyklé, ale když to funguje tak asi proč ne.
Honzo tuším, že v některém z níže uvedených příspěvků jsi se zmínil o tzv. kapslové endoskopii, toto vyšetření jsi podstoupil v Iscaru? Abych řekl pravdu, tak já ani netuším, zda to ve VFN vůbec mají.
 Vlaďka  [ostluzina[at]seznam.cz] 1.12.2016, 14:24:43
Ahoj, mám pravděpodobně ulcerózní kolitidu, na kolonoskopii našli malé ložisko, laboratorně se neprokázala, chtějí to dovyšetřit. Skoro půl roku jsem byla bez potíží, tak jsem se na to vybodla, bohužel se potíže vrátily. Do poradny jdu za 14 dní. Má smysl něco dělat, aby mě to přešlo nebo je to zbytečné. A co? Děkuji.
 Tyčkin  [Užneuvádím[at]volny.cz] 29.11.2016, 13:43:42
Ano, v ISCARE nemám stabilního lékaře - kdysi byl, ale po jeho odchodu už je to střídačka - ale všichni jsou tam fajn, takže dobrý Jen si se mnou nevědí rady
 František  [f.beno[at]benotriodyn.cz] 25.11.2016, 14:30:30
Mýlíte se, já chci lidem již mnoho let zpátky nějak pomáhat, ale nevěděl jsem jako, pořád jsem po tom toužil, až se to najednou stalo.
A to bohatství, to není to hlavní co chci, já Vám chci hlavně pomoct a odměna za to jistě nějaká přijde.
Tento týden jsem získal jeden patentovaný evropský vynález, který je na to, na co jej Vy všichni potřebujete. Není to až tak úplně čajík, je to a i to bude pořád výživový doplněk. Jinak by to nešlo Vám všem, který to potřebují nabídnout. Nemusím se zmiňovat proč. Pracuji ještě na legislativě, abych to mohl začít vyrábět. Pracuji i na webovkách, aby jste si o všem mohli přečíst. Nebude již dlouho trvat, počítám, že v lednu to bude k dostání. Buďte trpělivý, již to vyléčilo mnoho lidí do úplného zdravý. Vy z tohoto diskusního fóra budete první, kterým to sdělím. Zatím Vás všechny pozdravuji, s Láskou František
 Milan  [M57Z[at]seznam.cz] 25.11.2016, 00:25:21
Tak tu pátrám, co je ten Crohn, když už mi ho diagnostikovali na operačním sále, neb původně šli operatéři do slepáku a našli abces.
Mám na zahradě topinambury, nasazuji je k syrovému večernímu pojídání, místo večeře. Dokonce mi to chutná. Je to jako kedlubny. Uškodit snad nemohou. Má někdo zkušenost s tímto?
 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 23.11.2016, 22:37:37
Pro Honzu,
Honzo, a ty v tom Iscaru chodíš pokaždé k jinému lékaři, nebo jen výjimečně, když tam ten tvůj není?
Jinak pro všechny, ani nevím proč, ale zkusil jsem cca měsíc užívat doplněk stravy Mycoclean a cítil jsem se o něco lépe, zda to skutečně bylo po tomto doplňku, nedokážu absolutně odhadnout. Potíž je v tom, že ho teď nemůžu nikde sehnat, takže to nemůžu znovu zkusit.
Když seženu a přežiji, dám případně vědět.
Martin
 Zuzana  [zs79[at]seznam.cz] 21.11.2016, 11:29:55
díky za odpovědi a taky všem přeji vše dobré a hodně zdraví
 roman  [roman.hunkar[at]email.cz] 20.11.2016, 19:08:12
Pro Františka a jeho čaj .
I vy šibale !! Vždycky se najde dost "prodavačů vody" , kteří chtějí vydělat na lidském neštěstí a zoufalství . Nechte toho !

P.S. Je bylina která u crohna pomáhá . Je to zejména proti nechutenství a pro zlepšení psychyky . Konopí seté .
 roman  [roman.hunkar[at]email.cz] 20.11.2016, 19:02:42
Pro Zuzanu .
Mám crohna od roku 1988 . Třikrát jsem byl na resekci střev (1988 , 1997 , 2007) užíval jsem všechno možné včetně prednisonu , samozřejmě . Nyní beru jen imuran (imusap!) , který sice udřel crohna cca 9 let na uzdě , ale letos se zhoršil krevní obraz a tudiž přibyli další dvě diagnozi (leukopenie a trombocitopenie) .
K vašemu dotazu ohledně "diety" při tomto onemocnění vám můžu ze svých zkušeností říct , že je to velmi individuální a taky hodně záleží na vašem momentálním stavu .
Já např. teď , v době relativního klidu , jím téměř vše . Ale v době útoku je to hodně omezené . Stručně - bezezbytková strava (jablíčka , rajčata a pod. jen loupaná) omezení mléčných pokrmů a taky prakticky bez koření (teď si ho docela užívám, když můžu :-)) . Zkrátka nic co by mohlo střívka pozlobit .
Ale jak píšu výše , je to velice individuální a trvá to spoustu let než člověk zjistí co vadí a co ne nebo vadí méně . Přeju vám ať se s tím brzy naučíte , nebo ještě lépe , ať vás pan Crohn zlobí co nejméně .
Hezký den .
 Pepa  [pepovaadresa[at]volna.cz] 14.11.2016, 11:13:12
Ahoj Zuzko, odpověď je ano i ne . Dost záleží na tom, jak ti co sedne, jestli máš stenózu a tak, je třeba si to trochu ozkoušet. V akutní fázi bych se vyhýbal jídlům s tvrdou vlákninou, nadýmavým a kořeněným jídlům. Tj. i žitný chléb, syrový ananas, mrkev, hořčice, kečup atd... Na druhou stranu drcený kmín, netučné sýry, tofu apod. by snad vadit neměly, ale je to dost individuální.
 Zuzana  [zs79[at]seznam.cz] 13.11.2016, 14:14:27
 František  [f.beno[at]benotriodyn.cz] 12.11.2016, 17:45:12
Zuzanko a i všichni ostatní, který to potřebují. Vydržte ještě chvilku, brzy se to dozvíte. Bude Vám to určitě všem k prospěchu. Já již vím že to existuje a je to i vyzkoušené. Určitě napíšu, nemějte strach.
 Zuzana  [zs79[at]seznam.cz] 12.11.2016, 17:06:15
Františku, a co nějaký název, nebo kde to kopím, z čeho to je co to je?
 František  [f.beno[at]benotriodyn.cz] 12.11.2016, 16:44:08
Zdravím všechny. Chtěl bych Vám oznámit že existuje nápoj, který dovede úspěšně léčit i ulcerózní kolitidu a Crohnovu chorobu, které jsou dosud považovány za nevyléčitelné. Tento nápoj působí zázračně a preventivně na ozdravování a funkce celého trávícího ústrojí lidského organismu. Regeneruje a posiluje sliznici trávícího ústrojí a to i u zdravých lidí. Působí protizácpově jako velmi mírné projímadlo usnadnující látkovou výměnu. Má vliv na pravidelnost stolice a činí ji zdravou. Tento výrobek byl vyvinut jako čistě přírodní potravina, je vyroben pouze z rostlin, je to přírodní posilující čajový nápoj. Když budu vědět ještě víc, ozvu se . Je to na dobré cestě.
 Zdeňka Plzeň  [z.kastovska[at]centrum.cz] 8.11.2016, 18:57:02
To Tyčkin: Děkuju, trochu jsi mne uklidnil, teploty přetrvávají, ale nepřesáhnou 37,5, průjem zatím nemám, trošku občas pobolívá vpravo u kyčle, ale u mne to prostě nepoznám, mívám cysty a mám tam i srůsty po operacích, takže dokud by mne neotevřeli, nic nezjistí....ale ty náběry zkusím. Díky!!!Snad to bude ok, jen se chci zeptat-konec remise je pozvolný, nebo zničeho nic ataka?Průjmy a podobně? Měj se.
 Monika alesova  [amonika748[at]email.com] 3.11.2016, 05:15:24
Prosím přátelé setkali jste se při užívání asacol že zácpou?poraďte projímadla uz nezabiraji
 Zuzana  [zs79[at]seznam.cz] 3.11.2016, 04:54:44
ještě malá oprava - místo kvasnic jsem chtěla napsat kvásek a né drcený kmín ale mletý
děkuji
 Zuzana  [zs79[at]seznam.cz] 2.11.2016, 06:56:33
ještě jsem se zapoměla zeptat na žitný chleba ?
 Zuzana  [zs79[at]seznam.cz] 2.11.2016, 06:54:49
Ahoj, mám otázky ohledně jídelníčku a budu moc ráda za odpovědi a předem děkuji.
jestli mohu níže vypsané věci :
- drcený kmín
- ananas kousky nebo jen vymačkanou šťávu
-citron
-cibuli a česnek prej nesmím, ani vařenou?
-soju
- tofu
- zrající sýry
- kotyg
- tvarůžky, mozarela
- hořčice, kečup
- droždí
- kvasnice
- klíčky mungo (nesmím luštěniny)
- jablka bez slupky a strouhané jen když je ataka nebo když jsem v klidu mohu i nestrouhané ( v klidu když není ataka )
- hruška loupana čerstvá
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 28.10.2016, 19:11:26
Zdeňko, zvýšená teplota může být z lecčehos, takže já osobně bych asi nepanikařil zatím Třebas by pro začátek mohlo stačit zajít k praktickýmu doktorovi na běžnou prohlídku, udělat náběry a pak by se vidělo. Taky jde o to jestli máš i nějaké pocity střevního charakteru jako bolesti, průjmy, potíže s jídlem atd., to něco ukazovat mohlo.
 Zdeňka Plzeň  [z.kastovska[at]centrum.cz] 28.10.2016, 17:29:47
Ahoj lidi, dlouho jsem tu nebyla, ale teď nějak trochu panikařím. Jsem v remisi tak asi čtyři roky. Beru imuran a salazopyrin a teď mám už druhý týden zvýšenou teplotu kolem 37,3. Čekala jsem, že přijde rýma a podobně, ale nic. Jen únava a zvýšená teplota, bolest hlavy. Na gastro na krev mám jít až v půlce prosince...co myslíte, mám tam zajít raději dřív? Už jste to někdo měl? Neni to náhodou konec remise?????
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 27.10.2016, 18:46:56
Tak Crohn je velmi variabilní a může probíhat jakýmkoli stylem od prakticky žádné potíže (můj brácha) po šílené hrůzy, které jsem sám osobně nezažil a snad ani nezažiju Ostatně u mne to taky kdysi začlo stylem píštěl - slepák - potvrzený Crohn. Jedno pivko denně určitě nic neprovede, ale zejména tvrdší alkohol bych vynechal, to samé kouření - nejen kvůli Crohnovi Už nám v práci umřeli tři lidi na rakovinu plic, nic hezkého ty konce
Vyhnout se chemii bude asi dost problém, ačkoli určitě se na světě najdou jedinci, co budou tvrdit jak si bez ní poradit.
 Barčísz  [b.bursikova[at]gmail.com] 26.10.2016, 21:03:06
Ahoj,je mi 24 a dnes mi byla diagnostikována Crohnova choroba a tak chci zjistit co nejvíce od těch co už ví. Do května tohoto roku sem žila celkem normálně až na to že mě občas pozlobila píštěl u konečníku, kterou mi poprvé operovali 2009, podruhé 2013,ale příčinu nikdo moc neřešil. Letos v květnu mi zničehonic začaly křeče v oblasti pupku a tak to skončilo operací slepáku,poté se mi udělal absces v jizvě a následně píštěl. Crohna mi vyloučili,furt mi jizvu čistili a cpali do mě antibiotika a pak mě konečně poslali na gastro, kde mi po koloskopii a magnet.rezonanci potvrdili Crohna. Nyní mě čeká operace tenkého střeva jako prvozáchyt Crohna a poté dostanu nějaké léky. Co se týče jídla mi zatím nic nedělá problém,nemám průjmy,spíše jsem unavená i zimomřivá,jak sem tu u někoho četla. Proto by mne zajímalo jestli také někdo trpíte na ty píštěle nebo je to nemoc i bez toho, případně jaké jídlo striktně nejíte a chci se také zeptat ohledně alkoholu a kouření. Sem tip co si občas dá 3 pivka nebo víno a příležitostně si zapálí, bylo mi samozřejmě řečeno,že kouření to zhoršuje a alkohol taky není moc vhodný. Tak mě zajímá jestli tu někdo s touto chorobou občas pije a kouří. Navíc mě děsí představa,že každý den jím tunu prášků, zkoušeli jste něco přírodního? Díky za tipy a odpovědi :)


nejnovější příspěvky novější příspěvky | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... starší příspěvky nejstarší příspěvky

TOP 5 nejpilnějších přispěvovatelů
pořadí počet příspěvků jméno
1 776 Honza (Tyčkin)
2 575 aluša
3 514 Admin
4 158 Míša
5 150 Zdeňka

Vložení příspěvku

Jméno:  
Email:  
Text:*  
 
 

Kontrolní kód:     Kontrolní kód   (nutno zadat před odesláním)

   

* - Max. 10000 znaků
Jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>
Odkazy jsou možné ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz

zpět nahoru  zpět na hlavní stranu

©2oo6 - 2o13 www.strevni-nemoci.cz Seo servis www.w3c.org www.w3c.org