www.strevni-nemoci.cz
www.strevni-nemoci.cz
Hledej na www.Strevni-Nemoci.cz
..:: Created by [PeT Design] © 2o13 ::
Info.. Co je to M. Crohn? Otázky & Odpovědi Slovníček pojmů Alternativní medicína Klasická medicína Léčitelé & Šarlatáni Lékaři & Nemocnice Medikamenty Diskuze Životní příběhy Dieta & Jídleníček Zajímavé odkazy
 

Diskuze

Vážený návštěvníku!
Diskuzní fórum čeká na Tvé příspěvky, názory a nápady. Zde se můžeš vyjádřit a diskutovat s ostatními, klást otázky i odpovědi, které druzí určitě ocení. Budeš se tím přímo podílet na vývoji těchto stránek, které tak budou cenným zdrojem informací pro druhé. -PT-

[Vložit nový příspěvek]


Nových příspěvků: 0
Celkem příspěvků: 6800


nejnovější příspěvky novější příspěvky | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... starší příspěvky nejstarší příspěvky


 karamboš  [karambos[at]seznam.cz] 22.09.2017, 09:38:32
zdravím, necelé tři měsíce po zjištění crohna na konci tenkého střeva a užívání budenofalu uno 9 mg jen ráno, jsem zatím v poho. Co mě překvapilo, tak žádné omezení ve stravě. primář mi výslovně říkal, že semínka, slupky atd. jsou povídačky, a mám jíst normálně pestrou stravu. Tak jím všechno, i sklenku vínka večer si dám, přes léto na dovolené pivko, kouřím. Jen nevím co se bude dít až mi začne snižovat dávky, někteří píšou o bolestech kloubů atd.


 Eva  [aweska01[at]seznam.cz] 13.09.2017, 20:43:40
Mám Crohnovu chorobu a byla mi doporučená a předepsaná lékařem Minerva. Která by mě měla pomoc na pleť i silně menstruační křeče i migrény. Je to moje první antikoncepce v 26 letech. Vzala jsem si dle předpisu 1 tabletku v 1 den měsíčku. Zhruba po 12h jsem měla zimnici a silné křeče do břicha, zvracení a průjmy trvající 5hodin. Teprve pak to pomalu začlo odeznívat. Nečekala jsem až tak drastickou odezvu :-( Máte někdo podobné zkušenosti?
 Pepa  [pepovaadresa[at]volna.cz] 8.09.2017, 20:12:36
Ahoj Mirku, to není úplně standardní. Řekl jsi o tom gastroenterologovi nebo šel jsi s tím na chirurgii? Mohla by tam být píštěl.
 Mirek  [Ove[at]post.cz] 7.09.2017, 06:30:09
Dobrý den,
mám diagnostikovanou nemoc crohn. Před třemi roky jsem prodělal odstranění polypu z oblasti konečníku. Od té doby začali mé problémy se špiněním po stolici. Musím si dávat mezi půlky nějakou nesterilní gázu(jako vložku). Z mého pozorování jsem vysledoval, že začnu špinit až po stolici. Samozřejmostí je po každé stolici sprcha. Ale i tak, kdybych si nevzal "vložku" jsou moje boxerky jak kdybych se posral :( Gáza je večer jak by mokrá a smrdí po hnisu. Nemáte někdo s tímto zkušenosti? Nebo jsem jediný.
 Eva  [aweska01[at]seznam.cz] 5.09.2017, 16:12:13
Mám Crohnovu chorobu a byla mi doporučená a předepsaná lékařem Minerva. Která by mě měla pomoc na pleť i silně menstruační křeče i migrény. Je to moje první antikoncepce v 26 letech. Vzala jsem si dle předpisu 1 tabletku v 1 den měsíčku. Zhruba po 12h jsem měla zimnici a silné křeče do břicha, zvracení a průjmy trvající 5hodin. Teprve pak to pomalu začlo odeznívat. Nečekala jsem až tak drastickou odezvu :-( Máte někdo podobné zkušenosti?
 Standa  [sm[at]seznam.cz] 5.09.2017, 11:54:28
Albi
Rozloučit se ze skleničkou asi nebude nutné. Crohna mám nejméně 4 roky na konci tenkého střeva, užil jsem si své a pak horší a horší, tak
mě před 2,5měsíci vzaly kus tenkého a kousek tlustého a ted se v ničem neomezuji. Alkohol v podstatě nemusím mít (vyřádil jsem se, když mě bylo 18 - 25let:) ), ale když si dám, tak v rozumné míře.

Jakmile se vředíky a Crohn dostanou do nějakého normálu, omezení je individuální
v mém případě minimální, baštím vše, ale v rozumné míře, fyzicky se už vůbec neomezuji. Nejhorší je, ale kouření.
 Albi  [albialbi22[at]seznam.cz] 4.09.2017, 18:58:07
Nejspíš jsem se rozhodl, že začnu až po té dovolené.
Přece jenom jestli se má žaludek a vřed vyléčit, tak budu muset vynechat alkohol a colové nápoje.
Já se léčím s Crohnem 6 let zatím bez léků, protože nemám žádné velké problémy.
Do teď než jsem šel na gastroskopii a objevili mi vřed a zanícený žaludek, jsem normalně pil alkohol. Příležitostně (1-2 za týden) jedno až pět piv, sem tam nějaký panáček, celkem v klidu.
Po přečtení léčby vředů, se s tim asi budu muset rozloučit. Nebo hoooodně omezit. Tak si rikam ze aspoň tu dovolenou si uziji.
 Standa  [sm[at]seznam.cz] 4.09.2017, 11:23:55
Ahoj
Já bych lék začal brát v den kdy byl předepsán, vím jaké můžou být bolesti a jaké je to, když je překyselený, mě se hned druhý den ulevilo.
Pokud je sklenička nutná :-) a ted nevadí (nepálí žáha apod.), tak proč by nemohla být i když berete léky na překyselený žaludek max. se sníží účinek.
Nevím co vám internista řekl, ale vředy vznikají mimo jiné z překyseleného žaludku apod. proto se
snižuje kyselost aby se vředy zahojily. Ale zase, beru to podle sebe.

Já jsem jel po hadici za týden na dovolenou a internista mě řekl, že si můžu dát trošku vína, pokud mě nebude vadit, ale vadilo, tak nealko.

Dnes i s tabletkou, kterou beru cca 4 rokem, si dám večer pivčo.
 Albi  [albialbi22[at]seznam.cz] 2.09.2017, 20:26:39
Ahoj, dík za odpověď.
Jo je to vřed na dvanácterníku a zanícený žaludek.
Proč se nezeptám? Vyšetření gastroskopie proběhlo jak na běžícím páse, než jsem se rozkoukal byl jsem venku. Na kontrolu jdu za dva měsíce, a to uzt bude pozdě.
Ještě mě napadla varianta začít užívat lék az po dovolene. Ty čtyři tydny už to stejnak nijak nezmění.
 Standa  [sm[at]seznam.cz] 2.09.2017, 15:30:09
Ahoj Albi
Nejsem odborník, ale podle toho co píšete se jedná o vřed v dvanáctníku.Mě měl jsem také a možná ještě mám vředíky, které cestovaly žaludek - dvanáctník - žaludek. Bral jsem a preventivně beru APO-OME 20mg 1-0-0. S vínem, které je kyselé by se to nemělo přehánět, léky snižují kyselost.

Můj internista mě řekl, že jedna sklenička vína nebo dobrého piva by neměla vadit.
Lék bych určitě nevysazoval a vínko nebo pivčo...uvidíte co to udělá.
Ale proč se nezeptáte svého internisty?
 Albi  [albialbi22[at]seznam.cz] 31.08.2017, 22:09:35
Zdravim,
dnes jsem byl na gastroskopii a zjistili mi toto:Erozivní bulbitida s vředem vel.5 mm Forrest III apexu bulbu. Nodulárně erozivní antrumgastropatie. Inkompetence kardie s drobnou axiální hiátovou hernii.
Byl mi nasazen Helides 1-0-1.
Moje otazka je, jestli ma nekdo zkušenost s Helidesem a alkoholem (malé množství). Za 3 tydny jedu na dovolenou a bez sklenky vina nebo pivka to proste nebude ono...
Co mi poradite? Zacit brat Helides a na dovolenou vysadit s tim ze si dam par sklenicek, nebo jej zacit brat az po dovolene, nebo se vzdat alkoholu již před dovolenou.
 Crohnova Choroba - MINERVA (HA)  [Lussia00[at]seznam.cz] 28.08.2017, 14:29:52
Mám Crohnovu chorobu a byla mi doporučená a předepsaná lékařem Minerva. Která by mě měla pomoc na pleť i silně menstruační křeče i migrény. Je to moje první antikoncepce v 26 letech. Vzala jsem si dle předpisu 1 tabletku v 1 den měsíčku. Zhruba po 12h jsem měla zimnici a silné křeče do břicha, zvracení a průjmy trvající 5hodin. Teprve pak to pomalu začlo odeznívat. Nečekala jsem až tak drastickou odezvu :-( Máte někdo podobné zkušenosti?
 Stabda  [sm[at]seznam.cz] 14.08.2017, 11:18:37
Ahoj Petře

Napsal jsem

Crohnova choroba je, že náš imunitní systém je agresivní k naší vlastní tkáni
jednoduše asi řečeno ničí to dobré (střevní bakterie)

měl jsem spíše napsat aby to bylo lépe k pochopení

Crohnova choroba je, že náš imunitní systém je agresivní k naší vlastní tkáni
jednoduše řečeno ničí i to dobré střevní bakterie jako sek. projev (časté WC)

Petře vůbec nezatracuji čínskou medicínu, ale poznal jsem své od bylinek až po kapky od babky:-)

Nejlepší věc je držet se pokynů svého internisty a bez vyjimky dodržovat braní léků, výsledek se dostaví.
Je to někdy běh na delší dobu s mnoha návštěvama u lékaře. V mém případě to trvalo přes rok něž mě
sedly léky (Prednison - ten musí být snad vždy do remise, pak Imuran,Methotrexat a další.
Imuran zde mě vadily vedlejší projevy, tak 1x týden Methotrexat a každé 3 měsíce odběr krve tot vše :-)

a až ted bych možná připojil kombinaci o které píšeš pro klid duše.

Musíte si uvědomit, že většina s crohnem musí dříve nebo později na operaci a hádejte proč (už jsem to popsal dříve)
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 14.08.2017, 09:05:24
No já asi před 15 lety dost dlouho zkoušel akupunkturu (asi 25x) a nechutné čínské čaje u zatraceně kvalitního lékaře Hu Yizhi (snad ti to pamatuji správně) v Praze v Revoluční ul. a nikam to nevedlo, jen mi to malinko odlehčilo v peněžence
Nicméně, tím rozhodně čínskou medicínu nezatracuji, naopak má určitě něco do sebe. Jen holt ne každý je asi vhodným pacientem tady v našem světě kde je všechno trochu jinak.
 Pepa  [jostik[at]machr.cz] 11.08.2017, 15:38:31
Ahoj Petře, já jsem se západní medicínou spokojený. Bral jsem asi půl roku kortikoidy, antibiotika, podstoupil nějaké operace píštěle, bral tři roky imunosupresiva. Po čtyřech letech beru jen udržovací dávku Pentasy, a vitamíny. Příznaky nemám a laboratoř je v normě. Ale zato vím o lidech, kteří se rozhodli léčit svojí autoimunitní nemoc pomocí zapperu, odčervení, čínské medicíny a homeopatie a už je pod drnem. Každý svého štěstí strůjcem, ale ze zkušeností vím, že ve chvíli kdy dojde k relapsu, tak všichni ti hrdinové na homeopatikách, bylinkách a akupunktuře frčí za doktorem pro kortikoidy a biologickou léčbu.
 petr  [asterix1[at]seznam.cz] 11.08.2017, 10:41:00
jen upřesnění úvahy od Standy
vaše imunita neničí ty dobré bakterie ale stěnu vašich střev, která pak už netvoří barieru proti eco, proteům, shigelám, clostridiim atp, a proto bakterie pro normálního člověka neškodné jsou pro crona špatné .
 petr  [asterix1[at]seznam.cz] 11.08.2017, 10:37:01
možná vás to překvapí, vím co je cron a vím co dělá. sami sebe ničíte až se vám to nakonec povede. vůbec bych s tím nezačal, kdybych nenašel frekvence, kterými crona uspěšně léčily společně s koloidním stříbrem. Je mi celkem jasné , že příčinu téhle nemoci je třeba hledat v hlavě pacienta , střevo je jen důsledkem špatného vedení . když jsem začínal s čínskou medicínou , také jsem neveřil, poté co jsem viděl pár skutečných uzdravení jsem změnil názor. homeopatie u mne byla cukrová pavěda, dokud jsem neviděl výsledky a např na oscilo nedám dopustit. moje profesorka akupunktury dokázala až neskutečné věci u lidí, které už klasická medicína odepsala.
jak jsem napsal, nevím jestli na crona funguje nebo ne, podle mne dokonce funguje trochu jinak než autoři zamýšleli , ale to je vcelku jedno
jak vychodní tak i západní medicína pracuje s tím, že většinou vůbec neví , jak přesně léky fungují , jen že fungují a dá se klidně říct, že většina léků začala jako bylinka.
závěrem mohu říci jedno, pokud jste spokojeni se svou nemocí , nic proti , pokud s ní chcete něco dělat , dobrá. nabídnul jsem nenáročnou metodu ( ze zvědavosti) , která by nic nestála a měla minimum, pokud tedy vůbec nějaké , nežádoucích účinků. Dozvěděl jsem se , že vlastně o léčbu nestojíte, že západní medicína, která vám vlastně pomáhá bojovat proti sobě samým, vám vyhovuje, budiž. nemá cenu štvát mrtvého koně. Přeji vám aspoň hodně štastných zážitků než sami sebe zabijete.
 Standa  [sm[at]seznam.cz] 10.08.2017, 12:00:38
Ahoj Petře

Zapper a stříbro je kombinace frekvence o určitém kmitočtu a dezinfekcí.
Stříbro má dezinfekční účinek.
Klasický zánět je způsoben virem, bakterii atd. a netrvá dlouho, léčí se léky.

Crohnova choroba je, že náš imunitní systém je agresivní k naší vlastní tkáni
jednoduše asi řečeno ničí to dobré (střevní bakterie)

Léčba se provádí tak, že se potlačuje vlastní imunita aby nebyla tak agresivní.

Osobně mám za sebou asi 10 odběrů vzorků tkáně, které byly odeslány na histologii včetně odebraného špatného střeva a nikdy se žádná špatná bakterie apod. neukázala.

Beru 1x týdně Methotrexat + 1x týdně kyselinu listovou a Lepicol v prášku.

Po operaci jsem bez bolestí v ničem se neomezuji jen mě zatím vadí určité potraviny:

Káva - hlavně ta rozpustná
Kefír
Sladkosti - jen velké množství

Ještě počkám 2 měsíce třeba se to dostane do normálu a zkusím znovu nebo vysadím.

Proč to píšu - Zappter a ani stříbro nedokáže ulevit pokud je střevo zúžené a
ohebné jak zahradní hadice a z tohoto důvodu jsou bolesti pak nechuť atd.
A ani mirkrofloru, která se rapidně sníží častým během na WC.

Zappter je popisován jako ničitel špatných breberek v těle ala dr.Jonaš a ostatní.
 petr  [asterix1[at]seznam.cz] 10.08.2017, 11:54:33
na to se dá říct i v době resekcí , stomii ,trvalých problémů , které terapie jen maskuje je možná návrat k něčemu co učinkuje žádoucí.
nicméně pokud je člověk se svými komplikacemi spokojen , nic proti gustu že
nabízím pomoc tomu, kdo by chtěl zkusit i jinou cestu , nic více nic méně, nevím , jak moc to zabere, v ostatních ohledech funguje skvěle, běžné choroby léčí i bez atb, to už vyzkoušeno mám, vedlejší učinky zatím žádné .
 Pepa  [jostik[at]machr.cz] 6.08.2017, 22:45:22
Ahoj Petře, v době antibiotik, imunosupresiv a biologické léčby je užívání Zapperu a koloidního stříbra jako vracet se do středověku.
 petr  [asterix1[at]seznam.cz] 3.08.2017, 15:45:38
chci se zeptat, jestli tu nědo má zkušenost se zaprem při léčbě crohnovi choroby, ono by se to mělo ještě kombinovat s koloidním stříbrem.
vzhledem k tomu, že mne zajímá , jestli to pomůže a mám jak zapra tak i něco jako kolidní stříbro, přemýšlím o tom, že bych se domluvil s někým, kde crohna má a je z ostravy a vyzkoušeli ,jestli by mu to pomohlo. nicméně pokud s touto metodou již někdo zkušenosti má, budu rád za každý komentář.
 Petr König  [petr.koenig[at]seznam.cz] 10.07.2017, 18:33:59
Hezký den přeji, syn také trpí Crohnovou chorobou, poslední tři týdny byl pouze na Modulenu, alo bohužel jej přestal přijímat, pokud ho někdo používáte, zbylo nám 11 balení. Pokud by měl někdo zájem, prosím o zprávu do emailu - petr.koenig@seznam.cz
 Standa  [sm[at]seznam.cz] 9.07.2017, 16:35:41
Ahoj
Zkusím popsat mého Crohna, tak jak to šlo.
2015 - bolesti břicha nad pupíkem (vypadá to i jako bolest žaludku) odezní jakmile tzv. to probublá. Stolice 10x denně dle krve zánět + hubnutí.

Kolonoskopie, ultrazvuk - zjistil zánět na konci tenkého střeva a zúžení cca na 15mm.
Nasazen Prednison, po vysazení vyzkoušené udržovací léky např. Imuran.
Díky špatným vedlejším účinkům nasazen Methotrexat 1x týden.
Stolice 2-4 denně bolestí již méne.

2016 - Kolonoskopie CT a ultrazvuk potvrdil cca 40cm postižení konce tenkého střeva, kde tento kousek může být tvrdý jak zahradní hadice a biologická léčba by nic neřešila. Debata z doktorem o operaci.

2017 - Kolonoskopie - již nešla použit na tenké střevo, protože zúžení již bylo 10mm.
CT a ultrazvuk vše potvrdil. Dohoda z doktorem, že půjdu na operaci.

Návštěva IC Kliniky v Brně a dohodnutí termínu operace s primařem chrirugie nem. TGM Hodonín.
Operace byla provedena laparoskopicky (dva malé vpichy na levé straně a malá jizva kolem pupíku.
Operace trvala cca 3h. a odebraly mě 40cm tenkého a 10cm tlustého střeva. (bez vývodu).
V nemocnici jsem byl 8 dní.

1. den nástup - večer vývar a projímadlo
2. den ráno operace a převezen na JIP, odpoledne malé pokusy o chůzi
3. až 5. den JIP a strava v kapačce (jakmile začalo trávení fungovat dostal jsem pořádný zel. vývar)
6. Převezen na pokoj a hned jsem šel ven a během 1-2 hodin totální obrat k lepšímu
Nasazena dieta č.1, kde byly i mírně zapečené těstoviny s masem nebo rajská a pořádné porce.
7. pokoj - dieta a časté procházky venku
8. snídaně, oběd a propuštění

Po operaci žádné bolesti (jen jizva je cítit) a hlavně žádné bolesti, které byly před operací.
Jsem čerstvě po operaci, tak zkouším, které jídlo mě bude vadit, žádná velká dieta jen to co by měl držet každý.
Léčba - Methotrexát 1x týden a v budoucnu pokud nastane zhoršení je již možná bioléčba.

Pokud se nevyhnete operaci, nebát se, raději dříve než akutně a hlavně se uleví.

Standa
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 28.06.2017, 06:49:48
No jo, jenže ono poctivá jahoda vs. nějaký mišmaš, to se prostě nedá porovnat Holt už jsem si za těch cca 17 let zvyknul - hlavně kdyby člověku bylo alespoň dobře, což zrovna není a kde je problém se neví - helicobacter pylori se ze stolice nepotvrdil, tudíž jsem tam kde jsem byl...
 Pepa  [jostik[at]machr.cz] 27.06.2017, 12:58:10
Tyčkin: Tak si to zpracovávej ;-). Třeba takové jahody/rybíz se dají uvařit, propasírovat od zrníček, a zpracovat na výbornou marmeládu či šťávu. Třešně stačí rozvařit, rozmixovat a neměl jsem problémy. Z hrášku jsem zatím nic nedělal, ale z luštěnin používám cizrnu - musí se nechat hodně nabobtnat, pak uvařit, rozmixovat dohladka a doupravit podle chuti.


nejnovější příspěvky novější příspěvky | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... starší příspěvky nejstarší příspěvky

TOP 5 nejpilnějších přispěvovatelů
pořadí počet příspěvků jméno
1 776 Honza (Tyčkin)
2 575 aluša
3 514 Admin
4 158 Míša
5 150 Zdeňka

Vložení příspěvku

Jméno:  
Email:  
Text:*  
 
 

Kontrolní kód:     Kontrolní kód   (nutno zadat před odesláním)

   

* - Max. 10000 znaků
Jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>
Odkazy jsou možné ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz

zpět nahoru  zpět na hlavní stranu

©2oo6 - 2o13 www.strevni-nemoci.cz Seo servis www.w3c.org www.w3c.org