www.strevni-nemoci.cz
www.strevni-nemoci.cz
Hledej na www.Strevni-Nemoci.cz
..:: Created by [PeT Design] © 2o13 ::
Info.. Co je to M. Crohn? Otázky & Odpovědi Slovníček pojmů Alternativní medicína Klasická medicína Léčitelé & Šarlatáni Lékaři & Nemocnice Medikamenty Diskuze Životní příběhy Dieta & Jídleníček Zajímavé odkazy
 

Diskuze

Vážený návštěvníku!
Diskuzní fórum čeká na Tvé příspěvky, názory a nápady. Zde se můžeš vyjádřit a diskutovat s ostatními, klást otázky i odpovědi, které druzí určitě ocení. Budeš se tím přímo podílet na vývoji těchto stránek, které tak budou cenným zdrojem informací pro druhé. -PT-

[Vložit nový příspěvek]


Nových příspěvků: 0
Celkem příspěvků: 6800


nejnovější příspěvky novější příspěvky | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ... starší příspěvky nejstarší příspěvky


 Maritola  [maritola[at]seznam.cz] 15.12.2017, 00:25:35
Ahoj všem, cestování do JAR a při biologické (remicade) byli jste očkovaní proti břišnímu tifu? A reakce? Vše ok? Nikde jsem se nedočetla jestli očkovací látka proti břišnímu tifu je živá nebo mrtvá (vyznělo mi to že je v obou variantách). proti žloutence mám ale doporučují i tohle, tak pokud máte někdo zkušenosti dejte vědět, díky


 Nikoka  [nikolademeterova1997[at]seznam.cz] 11.12.2017, 01:38:35
Ahoj Martine, v mim životě a celí můj život koukam na to jak naše rodina a plno známých Romů tvrdě drou na to aby se dostali tam kde jsou ted proto mě uráží ten relax, každopádně co se týče te nemoci tak chlapy to nejspíš hůře snášejí neboť kort když maji ženu a deti ale pokud ti ubližuje práce kterou konas tak bych si asi rozmyslela jestli si ničit zdraví nebo byt fit a věnovat se co nejvíce rodině protože peníze budou vždy ale my ne,taky mám deprese kort ted když se mi nemoc zničeno nic zhoršila vůbec netusim proč a dost me to dostalo ale držím se doktor se mne pokusí zařadit mezi tu bio léčbu ale bojím se aby mi zabrala nebo aabyych neměla nějaký velký nežádoucí účinky, ted beru medrol 24mg a do toho imuran a to jsem byla už na 8mg medrolu ale začala jsem krvácet tak mi to zvýšil vůbec to nechapu protože bolesti žádný velký jsem neměla ale za to jsem hodně krvacela no divné ted bolesti nemám ale za to mám bolesti kloubu jednou večer mne vzbudila šílená bolest nohou vůbec to neslo zastavit obje nohy jsem měla paralylizovane když jsem se hybaala tak to bolelo když jsem ležela v klidu tak to bolelo mela jsem strach a mám ho do ted protože mít problémy s nohama do budoucna tak to bych asi hodne špatně snášela.Taky mám problém ze spaním za celí večer naspim 5-6 hodin a odpoledne jsem pak jak mrtvola a to se mi ted takové problémy nehodí budou vánoce které miluji a vždy si je uzivam a tohle mně moc vyčerpává ani nevím jestli vas to zajímá ale musím se vykecat nechci tím zatěžovat lidi okolo sebe protože mne miluji a kdyby věděli ze to snasim hůř než říkám tak by je to bolelo když mi nijak nemůžu pomoc ....Taky jsem za tech par týdnů asi 2 dva něco přibral a asi 10 kilo to takky nechapu ze by to tím medrolem nevím no jinak děkuji za pokec určité ještě nápisů pokud vam to nevadí 15.12 jdu na vyšetření a po výsledků mi řeknou jestli půjdu na ti bio léčbu tak jsem zvědavá a všem držím palecky buď me silný
 Iva  [20notes[at]seznam.cz] 6.12.2017, 15:48:44
ahooj,

je tu někdo kdo má laktozovou intoleranci? Mám dle genetiky úplnou laktozovou intoleranci, takže mi vadí i stopové množství laktozy a je to masakr :-( už fakt nevím co jíst, budu ráda za případné rady!!!
 Mirek  [mirek.smejkal[at]centrum.cz] 5.12.2017, 11:30:08
Dobrý den,

od odstranění žlučníku (4 roky) trpím častými průjmy (někdy lepší, někdy horší). Dle hadic mírné nespecif.zánět.změny. Celkem jsem s tím 4 roky žil a zvyknul si. Teď mě ale 3 měsíce bolí svaly a mám furt studené ruce a nohy. Je u střevních nemocí něco takového časté?

Děkuji.
 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 26.11.2017, 21:16:07
Zdravím Stando,
no mě to také překvapilo, ale asi jinak než tebe - že se na to konečně přišlo. Nicméně pravdou je, že po každém vyšetření ( hadici) se dr. vždy přikláněl k UD, ale z histologie se to nikdy nepotvrdilo, tak možná proto to diagnostikoval jako 508 jiná CD. Dokonce ani po té masivní lednové atace nic, až najednou teď při té poslední (říjnové) to najednou vyšlo
Ale ono je to ve své podstatě prý stejně jedno, léčba je údajně stejná.

Jinak já jsem to do toho ledna také relativně dobře zvládal, i když se to očividně připravovalo, neboť vše odstartovala zdánlivě nevinná střevní infekce, kterou cca před třemi roky přitáhli děti ze školy, školky už ani nevím. Prošlo to celou rodinou a já měsíc odolával, pak to přišlo a od té doby se únava a každodenní nevolnost od žaludku jen zhoršovala, ale to už jsem tu někdy níže myslím psal. No a od té doby se v tom plácám naplno, fyzickou námahu musím hodně omezit, jinak bolest v příčném tračníku, nevolnost, změna stolice (a v krajním případě hlen + krev) a to jsem teď na 20 mg medrolu + salofalk a imuran.
Takže žádná sláva!

Co se týká té biologické léčby, tak mám za sebou odběry krve, RTG plic a ve čtvrtek mi dělali odečet testu na TBC a snad by to mělo být vše, o očkování zatím nebyla řeč No a když vše dobře dopadne, tak bych do Vánoc snad mohl stihnout první dávku.

Tak to si to se ženou vybíráte v kompletu, to je hodně nepříjemné, tak moc držím palce, ať vás to moc netrápí a tobě ať vydrží chuť a energie do práce .

M.
 Standa  [sm[at]seznam.cz] 22.11.2017, 09:50:53
Ahoj Martine
Musím přiznat, že velkou únavu nebo zhoršení stavu po nějaké těžké práci nemám, tak jsem si asi neprošel všechno jak jsem psal, ale co není může být.
Ted již jen časté chození na WC a po resekci bez bolestí.
Od října dle krve není ani zánět. V lednu kontrola a zároveň je to poslední čas kdy se mají střeva dostat do "normálu". Pak se uvidí, na bioléčbu jsem připraven včetně potřebného očkování, stačí jen vyrazit :-)

Jen mě u tebe udivuje, že léta jiná CD a pak změna na UD.
Manželka má léta UD já CD a diagnoza byla jasná hned při první hadici a dle odběrů se pak stanovila léčba.
Ale osobně jsem postupně vyčerpal všechny možné tabletky na které jsem špatně reagoval a až ty poslední možné mě sedí, beru už dva roky jen 1x za týden před tím prednison.

Držím pěsti aby bio zabrala.
 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 21.11.2017, 21:52:45
Zdravím Stando,
děkuji za příspěvek.

Jj, já mám tu fyzickou práci také moc rád, vždy si u ní velmi dobře psychicky odpočinu a tak nějak vnitřně uspokojím. A také jsem zvládal i tu fyzicky náročnější (výkop základů, betonáže, převoz 25 palet stav. materiálu atd.) samo ne vždy sám. Ale upřímně, když si teď s odstupem času zrekapituluji těch cca 5 let budování, tak musím objektivně přiznat, že to mnohdy bylo za hranou, prostě nadoraz. Za celou tu dobu jen 2 zahraniční dovolená jinak samé tekuté písky nebo malta.
A najednou teď když jsem cca 11 měsíců nedobrej, tak zjišťuji, že kolem mě běhají takové malé stvoření a pořád něco chtějí a víš, jak rád bych s nimi šel třeba na kolo! Naposledy cca před půl rokem jsem si vyrazil na kole se čtyřnohým dvakrát kolem rybníka (ne Rožmberka) a týden jsem se z toho dával dohromady !
Nejsem schopen objet ani blbej placatej rybník, hrůza!
No ale pořád si říkám, že ještě není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř! Je to sice chabá náhražka za útěchu, ale nic lepšího bohužel nemám .
Každopádně ležet u tv. je pro mě ztráta času.

M.
 Standa  [sm[at]seznam.cz] 21.11.2017, 09:32:40
Ahoj Martine

Jen potvrzuji, pokud to jen trochu půjde je potřeba něco dělat.
Asi jsem si prošel vším co šlo, možná ještě biolečba.
Mě když bylo nejhůř odpočíval jsem. Jakmile se mírně ulevilo hned jsem šel do pracovního a klidně jsem kopal základy pro plot, bazén nebo betonoval, omítal jen bylo potřeba si práci rozvrhnou tak abych mohl hned skončit a pokračovat příště.

Po resekci jsem cca 2 týdny odpočíval (týden nemocnice týden doma) a jak to šlo, tak do práce a po práci sekání trávy a lehké práce.
Za měsíc více těžké práce.

Kdybych jenom ležel a neměl co dělat, tak se asi zblázním :-)
 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 20.11.2017, 21:25:08
Ahoj Nikolo,
za jiných okolností bych asi na tvůj příspěvek nereflektoval, ale nedá mi to.
Jsem přesvědčen, že to myslíš dobře, ale tvé zvýrazněné PRACUJI PÁNOVÉ se mě trochu dotklo, neboť ten Romský režim byla nadsázka.
Ale jinak s tebou souhlasím, já s tím nerovným prevítem bojuji od svých 24 let, a jak sama uvádíš, život se mi převrátil naruby a to doslova. Z mladého, života plnými doušky užívajícího možná už i chlapa jsem přišel prakticky o vše, (každodenní posilovna, sport, víno, ženy zpěv atd.). Každý to asi moc dobře zná.

A víš, co mi pomohlo ze všeho nejvíc, práce, práce a zase práce. Kdybych ti zde měl vypsat, co vše jsem za ta léta vykonal a vybudoval, tak tu budu sedět opravdu hodně dlouho, a vždy jsem tvrdil, že práce je to co mě drží nad vodou a dokonce i teď když jsem po lednové hospitalizaci (masivní zánět v celém tlustém střevu) byl cca 14 dnech opět doma, už jsem zase něco dělal, i když jsem se u toho klepal jak nějaký alkoholík , to se tedy klepu ještě dnes a nevydržel jsem víc jak dvě hodiny. A jak jsi sama zmínila, těch komentářů a obav, od manželky, rodina a dnes už i dětí, že jsem jak Stachanovec atd.

Ale bohužel, poprvé po těch mnoha letech zažívám to, o čem jsem doposud slyšel jen z doslechu, (tj., že toto onemocnění se nemá rádo s fyzickou námahou). Najednou nemůžu skoro nic dělat, a jak zatížím břišní svaly, nebo se vyčerpám víc než je přípustné, okamžitě je zle. Naposledy při 16 mg medrolu jsem si udělal týdenní mírnou pracovní dovolenou a ejhle opět těžký zánět v posledním úseku tlustého střeva, takže 32 mg + hromada dalších dobrot. A teď když jsem v klidu, nic nedělám, tak se cítím relativně dobře, potíž je v tom, že to nevydržím a zase jdu něco dělat a tak se v tom pořád plácám.

A ta bolest hlavy s únavou je u mě od počátku doprovázená KAŽDODENNÍM nepříjemným motáním hlavy a nesoustředěním a i přesto jsem každý den vstal, jel 50 km do práce a po práci doma či na chatě hup do montérek budoval a budoval, až jsem se probudoval do tohoto fajnového stavu .
Dr. mě od počátku ujišťoval, že to s onemocněním nesouvisí, dnes ovšem už vím, že neměl pravdu a upřímně je to tak nepříjemné a psychicky náročné, že si neskromně dovolím tvrdit, že kdo nezažil – nepochopí.
Říkám jim sekundární potíže, jsou neviditelné, neuchopitelné a netrpí jimi každý a věř mi, že za ty roky mě nejednou přivedli na nepěkné myšlenky a to rozhodně nepatřím mezi hypochondry ba naopak.

Takže závěrem, máš 100% pravdu, ale jedním dechem dodávám, když to jde, protože když to nejde tak ti nezbývá než ten romský režim. A i proto jsem rozhodnut, že pokud nepomůže biologická léčba, půjdu do radikálního řešení, neboť já takto žít prostě neumím a nemůžu. Ale lidi co s tímto zdravotním handicapem takto žijí, plně chápu a respektuji.

M.
 Nikola  [nikolademeterova1997[at]seznam.cz] 17.11.2017, 21:59:04
Zdravím všechny, ráda bych se podělila mim příběhem je mi 20 let, v roku 2015 se nám narodila naše první dcerka které budou ted 2 roky, rok po porodu jsem začala mít mírné bolesti břicha které se ale postupem času zvyšovali půl roku jsem nevěděla ze se něco děje tak.jsem to neresila s doktoři ale ten druhý pul rok už začal byt opravdu bolestivý, začala jsem chodit k doktorce a snažila se zjistit co mi je, moje váha byla 89 kilo v té druhé polovině roku jsem zhubla na 56 kilo každý den jsem zvracela, chodila na velkou skoro každou půl hodinu a bolesti i při polknuti rohlíků, při každé mé potřebě na velké byla i velké množství krve takže jsem byla chudokrevna čím déle trvalo než se zjistí co mi je tim hůř mi bylo.Dostala jsem silný zánět duhovnice oprvdu nikomu nepřeji injekce do očí a pak 5 týdnu skoro slepá kvůli kapkam aby stáhli panenku a zabranili tomu hnusnymu zánětu jít dál, můj život se mi otočil úplně vzhůru nohama hroutila jsem se nejhorší na tom bylo ze jsem furt nevěděla co mi je co me to ničí bohužel mi nedokazali pomoct ani doktoři a víte jaký to je stratit důvěru a nadějí v doktorech? Poprvé mně hospitalizovali s podezřením na zánět slinivky týden jsem si tam polezele a odešla s tím ze uz konče vim co to je bohužel za par dni ze mně vše ty leky vyprchali a mne bylo hůř a hůř prosila jsem Boha aby mi pomohl byla jsem těžce dehydratovana, chudokrevna, neviděla jsem čistě a na slunci jsem byla plachá, nohy se mi podlamovali pritel mne odvezl na pohotovost hospitalizovali mně a zažádal jsem si o kolonoskopii tesila jsem se že konečně zjistíme co mi je ale na tu přípravu nikdy nezapomenu tolik bolesti co jsem zažila a přežila ji opravdu mně to Teď postavilo na nohy a cejtim že se da vše zvládnout. Po vyšetření se zjistilo ze mam crohna radosti jsem brečel 14 dni jsem byla na kapackach vyřízena ze všeho ale konečně jsem měla zahájenou léčbu 1 Července 2017 jsem odchazela z nemocnice s tim ze mam nemoc na celi život a dost prášků Medrol 32mg taky jsem brala nini jsem na 8 mg a k tomu beru imuran 100mg a jednou za týden 150mg , bolesti mam pořád někdy jsou silné někdy zase tak slabe ze na ne ani nereaguji nebo nejsou vůbec.To co my řekl můj gastroenterolog mně posadilo nejvic mně bolí ta neplodnost brecim pokaždé když se trošku víc do toho ponořim ale vim ze si to nesmím brát nesmim si nic tolik brát protože čím víc se budu se vším dlouho zabývat tím hůř na tom budu a to nechci, i přes to že moje léčba netrvá dlouho a pořád je tam riziko zhoršení tak PRACUJI PANOVE! Muj doktor s tim nesouhlasi můj muž a rodina taky ne ale já se cítím dobře a hlavně mě to zvedá víš a víš.Můj den vypadá tak ze se rano postaram o objed o domácnost mezitím skáču okolo me dcerky okolo 17:00 jdu do práce v 20:00 jsem doma umyji si ruce postaram se o večeři uklidim to co napachali moje laasky dcera a muž vykoupu malou sebe dam napapt a jdem spat do rana se vzbudim minimalne 2x na velkou po vykonání mam vždy bolesti které mě nenechaji spát takze naspim nějakých par hodin a pak zase od začátku.Muj dění režim jsem napsala s toho důvodu ze se mně dost dotklo to ze by někdo chtěl mit ten ROMSKÝ RELAX Mne osobě by stačil ten váš chlapy.Nějaka unavana bolest.hlavy opravdu se s tim neda žít
 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 12.11.2017, 22:06:07
Jj Honzo, to jsem já. Koně možná, ale na mě už jsou nějak rezistentní či co! Připadám si jak Litviněnko, hlavu mám jak demižón ! Dá se říci, že od toho 13. ledna ((pátku)) jsem se pod 16mg nedostal. Sám jsem zvědav, zda ta biologická léčba pomůže, ale raději se podvědomě tak trochu připravuji i na tu nejhorší eventualitu, neboť kdo je připraven není překvapen .
Znám ty stavy, je to velmi nepříjemné a život omezující. Moc držím palce, ať ti to dá pokoj, člověk je vyčerpán už jen z toho nerovného boje, který vede a vše navíc je prostě peklo.
Ten rómský režim by byl super , to jsme se měli, ale lépe učit!
Tak se drž a snad bude lépe.
Martin
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 10.11.2017, 07:52:33
Zdar, tak nějak si matně vzpomínám, tuším že tebe dělali simulanta že nikde nic není viď No 32mg Medrolu je dávka že by to postavilo na nohy i koně, ale je to taky pěkný svinstvo. Já konečně po 3 letech zvládám dostat Medrol z 8mg dolů někam na 2-4mg aktuálně, ale taky už obtížně zvládám práci, hlava bolí, doma hodně odpočinku, brzo spát, no nemám energii a jak jsem moc přetaženej, přijdou průjmy, bolesti břicha, nevolnost apod. - prostě potřeboval bych takový ten rómský režim - tzn. hezky vyspinkat a žádná práce, to by mi dělalo dobře
Držím palečky s bioléčbou
 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 5.11.2017, 20:52:03
Zdravím všechny,
prosím o informaci, zda někdo z přítomných nemá nějaké zkušenosti s léčbou CD/UC v IKEMu. Po mnoha letech zvažuji změnu a tak bych rád věděl více.
Moc děkuji za jakékoliv info.
Jinak pro Honzu (Tyčkina), pokud si na mě ještě vzpomeneš, tak střívko opět zlobí, takže v současné chvíli jsem na medrolu 32mg + dalších X medikamentů a pokud vše „dobře“ dopadne (tj. vyšetření krve, plic atd.), tak se půjde do biologické léčby! Ne, že bych z toho byl nějak nadšený, ale už to asi jinak nepůjde, současný stav je již dlouhodobě neúnosný a k lepšímu se to sune velmi neochotně. Takže tvůj prvotní odhad o nutnosti zesílení léčby se vyplnil na 1000% a ze základní léčby 2x4 tab. salofalku jsem, dá se říci krok před operací!!!
Jo a po posledním odběru vzorků mi konečně po 16 letech potvrdili UC, doposud jsem měl diagnózu k508 jiná CD, ale ono je to v podstatě asi jedno.
Martin
 Gabka  [gabkarechbergova[at]gmail.com] 24.10.2017, 06:50:42
Ahoj,
mám 14-ti letou dceru, která v květnu tohoto roku prodělala 3 operace břich - Crohn a zánět. Teď už měsíc může jíst normální stravu, ale bezezbytkovou. Chci se zeptat,protože jsem se to někde dočetla, může červenou čočku? A co vločky?
Děkuji za odpověď. Gabka
 Standa  [sm[at]seznam.cz] 19.10.2017, 11:06:23
Ahoj Romanusko
Určitě bude lepší najít nemocnici, kde jsou zkušenosti crohnem resp. s resekci střev. U nás resekci dělají běžně, ale tuto variantu mě internista nenabídl a rovnou mě doporučil asi to nejlepší.

50cm nebo 9cm je asi jedno co se tyče operace pokud se dělá resekce.
Ve tvém případě můžou udělat i podélné naříznutí a příčné zešít, tím se střevo rozšíří.
To se ale pozná asi až tam kouknou.
Rozdíl bude asi v tom, že já musím brát Kyselinu listovou 1x týden, protože tato část
si bere vitamín B z potravy a když není...musí se dodat jinak.

Operace mě pomohla od bolesti, tak, že od prvního dne žádné nejsou, ale je nutné počítat, že 3-6 měsíců trvá něž se to srovná (častá řidčí stolice tj. třeba 5x denně).Mě se to začíná rovnat až ted tj. 4 měsíc. A podle poslední laborky krve zmizel i zánět tj. CRP v normě.

Crohn, operací nezmizne, zatím je na pořád, protože se nezná příčina.
Osobně mám vředíky i ve "zdravém střevě" a když jsem se zeptal primaře, kdy se uvidíme znova, že tam ještě pár metrů tenkého je :-) tak mě řekl, že další resekce nemusí už nastat.

Chodím za internistem každé 3 měsíce a i před operací probíhal rozhovor na téma Bioléčba (před operací nemá význam), která by crohna mohla zlikvidovat, ale pořád to není 100%, nemusí zabrat a jsou vedlejší účinky.

Ještě bych měl dodat, že po operaci nic nebolí (dávají něco do kapačky) jen je břicho tak nějak
domlácené, ale to nic není. Stehy šly pryč ještě před propuštěním. Doporučuji min. týden ještě zůstat doma. A další týden bude ještě potřeba lehat do postele bokem, protože břicho je tak nějak napnuté, ale to nic není.

Mimochodem internista mě pár měsíců před operací doporučil a napsal TRITTICO.
Jsou to antidepresiva bez návyku, které pomůžou i od bolesti, nějak se to tělo zklidní a hlavně žádný stres a rozčilování :-)

Snad ti to pomůže.
 Romanuska  [Romanuska88[at]gmail.com] 18.10.2017, 15:20:21
Ahoj Stando.
Diky za odpoved. Mas stesti na prubeh i lekare. To me bohuzel docela vadi ze pani doktorka je sama na hodne klientu. Nevysvetli mi vse a vzdy na ni pres hodinu cekam a pak se mi venuje tak 3 minuty. S chirurgem se pry domluvi zda se na ten zakrok citi. To me znejistilo a objednala jsem se k primarce do Horovic. Na tu ulevu se tesim nejvic. Uz ani nevim co to je probudit se rano a fungovat bez bolesti. Dost me to zzira i psychicky. Kazdy me chvali jak jsem krasne zhubla ale nikdo nevi jak bych se rada poradne najedla ale nejde to. 8cm je proti tvym 50cm asi nic. Ale boli to vsude jak cert. Jsem rada ze to jde i bez velkych jizev a ze ses brzo vratil do prace. Ja mam take kancelarskou praci i kdyz plnou stresu. Trochu se toho navratu bojim ale doma taky clovek nemuze byt. Takze se da rict ze ti operace pomohla od bolesti a je mozne ze se ta mrcha jen tak nevrati? Kdyz to nejhorsi slo pryc? Diky za tvou odpoved a mej se
 Standa  [sm[at]seznam.cz] 18.10.2017, 13:07:22
Ahoj Romanuska
Já jsem 4 měsíc po resekci 50cm tenkého a 5-10cm tlustého (ilea).
Vím moc dobře jaké jsou bolesti a jak se hned po operaci uleví.

Osobně mám lékaře, který se mě věnoval a věnuje i nad rámec což je to nejdůležitější.

Asi jsem to zde už psal, tak popíšu moji přípravu a hospitalizaci.

Zajel jsem si do Brna na kliniku a konzultoval s primařem Hodonínské chirurgie můj stav
a hned mě dal první termín operace tj. za 3 týdny a zároven zarezervoval nadstandart.
Za 3 týdny jsem tedy nastoupil do nemocnice TGM Hodonín.

21.6. - nástup do nemocnice
22.6. - operace 7:30 (operace trvala 3-4 hodiny) ve 14:00 jsem volal domů.
22.6. - 26.6 JIP (asi jsem zde byl moc dlouho, protože se mě protáhlo vyprazdňování)
- 22 - 24 - strava kapačkou pak i vývar a nutriční drink
27.6. - ráno přesun na pokoj, a do hodiny jsem seděl venku na lavičce.
- lehká a dobrá strava + nutriční drink
28.6. - jsem dostal k obědu mírně zapečené těstoviny s masem
29.6. - 10:00 jsem jel domů

Dal jsem si ještě týden dovolenou a pak do práce (jsem v kanclu)
Těžkou např. zednickou práci kolem domu cca po 2 měsících.

Po probuzení v den operace, žádné bolesti, které byly před.

Proč TGM Hodonín je zde primař MAN, který se přímo věnuje chronu.
Nemá žádnou jizvu resp. jen malého smajlíka 3cm kolem pupíku + dva vpichy 0,5cm na levém boku.
Určitě jsou dobří i v jiném kraji.

Snad je to vše, můžu doplnit (email je neplatný)
 Standa  [sm[at]seznam.cz] 18.10.2017, 12:12:27
Ahoj Leono
Asi bych změnil internisty, protože horečka je díky zánětu, ale to mělo být zjištěno při odběru krve resp. CRP. a dle toho nasadit léky.
Bolesti svalů nebo kloubů bývá spojeno s cronem a nebo vedlejší účinek léků.
Mě nasadily prednison a pak jako udržovací Imuran (ten mě málem zabil :-) )
pak další a také nesedl, nakonec beru Methotrxat 1x týden.

Po tom všem každodenní bolesti (dieta nic neřešila).
Vyřešeno operací, nic to není a hned bude fajn.

Zašel bych znovu za lékařem (interna) a vše popsal. Od posledního vyšetření můžeš mít další zúžení.

Příbírat na váze pravděpodobně začneš až ti bude lépe, protože když je zle tak není chut.

1. žádné ořechy, semínka
2. zeleninu povařit a ovoce oloupat apod.
3. jíst jakákoliv dobře stravitelná jídla, bílé pečivo a pokud nebude vadit tak zakys. jogurt Holandia
4. zkusit jako doplněk nutriční nápoj, který se 1-2 hod. pouze popíjí
5. 1-2 lžičky denně Lepikol - prášek (je to rozpustná vláknina a obsah střev zahustí - průjem nebo naopak), léky na průjem nebo zácpu nic nevyřeší a někdy i zhorší.
 Romanuska  [Romanuska88[at]gmail.com] 17.10.2017, 13:48:04
Dobry den. Jdu na svou prvni operaci. Resekce 8cm v oblasti ilea. Za 9 let s Crohnem to nikdy az tak daleko nedoslo. Nyni mam bolesti uz asi 2 mesice. Kazdy den kazdou noc. Hladova najezena. Je to jedno. Ta mrcha porad boli. Budu rada za vase typy kde vas operovali jaka je doba hospitalizace a kdy jste se vratili do prace jak je to s dietou a navratem do normalniho zivota. Pomuze to? A prosim same pozitivni informace jinak uz se zhroutim. Uz mi z toho trochu hrabe. A taky mate pocit ze na vas nema doktor cas? Mam asi milion otazek a porad jen cekam a cekam. Jak jste dlouho cekali na operaci? Diky a mejte se a drzte se ti co nejsou v remisi
 Pepa  [jostik[at]machr.cz] 16.10.2017, 17:25:23
Ahoj Leono, obecně je dobré omezit dost stravu a šetřit střevo (tj. v aktivní fázi vynechat černý čaj, kávu, alkohol i slazené nápoje typu Coca-Cola, smažená jídla, ořechy, semínka, atd.). Co se tvých problémů týče, tady to dost záleží na posouzení lékařem - minimálně podle CRP a kalprotektinu se dá usuzovat, zda léky zabraly. Kortikoidům může trvat i měsíc než začnou účinkovat, je potřeba být trpělivý. Pokud se problémy táhnou dlouho, pak by měl lékař zvážit další léčbu (imunosupresiva, bioléčba). Probírala jsi problémy se zácpou, s hnisem a s modřinami se svým gastroenterologem? Na tu zácpu by mohla pomoct laktulóza, léčba toho dalšího záleží na konkrétní situaci.
 Leona  [Leonasarovcovaaa[at]seznam.cz] 14.10.2017, 22:27:42
Ahoj, je mi 23 let..a od 15let jsem mela problemy a krvacela nikdy me poradne nevysetrili a dali mi jen masticku, kterou jsem si mela zavadet. Posledni dva roky jsem mela strasne krece a az jsem brecela, ze jsem nemohla chodit..prujem a na zvraceni uz jsem si zvykla..pred par mesici jsem si zasla k doktovi, ze uz nemuzu dal, ze jsem unavena a prenamentne mam teplotu..tak me konecne vysetrili a zjistili mi Crohna a zuzeni strev..stravu jsem nejak omezila..Beru pentasu a budenofalk, ale stale mam problemy...nekdy mam na nekolik dni zacpu a pak uz nemuzu ani uz chodit jake mam bolesti a pak mi az pomuze kafe, ale pak chodim zase furt..uz si nevim rady..a zacala jsem mit uz I hnis na kalhotkach.. teploty uz mam 4 mesice pernamentne..rikaji mi jen, abych si dava paralen nic vic..uz ho radsi ani nejim a snazim se s tim fungovat..ale zacaly me bolet k tomu strasne svaly a zacaly se mi delat modriny po nohach a chytam do nich krece..prijdu si jak hypochondr uz :( a jednou priberu a pak mi je zle a zase zhubnu...vazim 48kg a merim 168cm...nemate prosim nekdo nejakou radu ?:( ..nebo nejakou zkusenost ocenim:(..rada bych konecne uz I pribrala :(...dekujuu
 Radka  [r26[at]email.cz] 10.10.2017, 11:36:39
Zdravím všechny, crohna mám už téměř 11 let, žila jsem v celku bouřlivý život, hodně jsem pila a kouřila a jedla, co jsem chtěla, pak jsem poznala manžela a řekla si a dost! Nemoc neberu jako svého protivníka, nýbrž součást svého života.Operaci nemám žádnou, působil na mě vždy dobře prednison. Na prvním místě je určitě, snažit se zbavit stresu a přijmout co mám, vždycky se najde někdo, kdo je na tom rozhodně hůře. Rada pro kuřáky, i když je to těžké (kouřila jsem cca deset let a přestávala několikrát), přestaňte! Myslím, že teď i pojišťovny podporují zavisláky, aby přestali, snažte se tedy za každou cenu přestat, protože crohn se Vám RADIKÁLNĚ zlepší. To samé samozřejmě alkohol, zejména tvrdý. Já si někdy dám nějaké pivo nebo i víno a nic mi není, ale nic se nesmí přehánět. Jinak sladké limonády a celkově moc sladkého se taky nemá rádo s crohnem. A co ještě vím, tak většině vadí i mléko ve větším, mě osobně i dost vadí majonéza, ale tatarka ne, což je zajímavé. Momentálně jím, dalo by se říct všechno a problémy nemám a prášky beru minimum a někdy vůbec. A co můžu ještě doporučit, i když je to drahý, výborný je Biopron 100mld, třeba aspoň občas brát, když byste měli crohna hodně aktivního. Paní Lenko, já měla CRP i kolem 200, takže CRP máte možná vysoké, ale nepřijde mi tak šílené, zkuste ten Biopron a dobré jsou i zákysy, jedna paní doktorka mi tenkrát řekla, že jakoby to střevo pohladí a myslím, že i na žaludek jsou dobrý. A Anet, měla jsem taky a po vysazení prednisonu nebo cca po půl roce od snížení prednisonu na 10 nebo 5mg by mělo zmizet, mně to tedy zmizelo.
 Anet  [Anet013[at]seznam.cz] 28.09.2017, 12:19:23
Zdravím všechny, léčím se s Crohnem asi rok, z toho třičtvrtě roku jsem na Prednisonu, který zatím není možné úplně vysadit. V současné době beru "jen" 10 mg (půlka) Prednisonu + 125 mg Imasupu. Všemi milovaný Prednison mi ale způsobuje velmi nepříjemné vedlejší účinky, především ochlupení na nežádoucích místech jako jsou tváře, záda, ruce a dekolt už jsem z toho opravdu nešťastná, má tu někdo, nejlépe také žena tyto zkušenosti s nežádoucím ochlupením? Popřípadě dá se to nějak řešit?
 Lenka  [71.lenka[at]seznam.cz] 28.09.2017, 07:44:41
Dobry den,
jsem tu nová. Crohna mi zjistili před měsícem. V mých 46 letech mě to dost překvapilo. Mám to v terminálním ileu, v tenkým střevě a něco i v žaludku. Je to prý hodně aktivní, crp 56. Je tu někdo, komu to zjistili v tomto věku? Beru prednison, pentazu, dvoje antibiotika, probiotika a ještě dvoje prášky na žaludek. Taky je vám po této kombinaci léků špatě? Hrozně se po tom motám :(
Lenka
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 27.09.2017, 15:02:00
No tak kouření rozhodně nee, nejen kvůli Crohnovi
Pivko sem tam neuškodí, ovšem s tou dietou tedy fakt nevím - sice jsou lidi co snesou fakt všechno, ale to si každý musí ozkoušet sám co snese. Každopádně tak zakázaná strava laicky řečeno je pro střeva obtížná ke zpracování, takže pak musej hodně makat což jim při Crohnovi zrovna dobře nedělá. Já už mám vysloveně vyzkoušené, že po těch nevhodných jídlech mne bolí břicho, průjem, nevolnost a když už je to fakt něco extrémního (buráky, smažené brambůrky, více ovoce), pak to střeva nedaj a jde to zpátky vrchem - a to už bez návštěvy pohotovosti sám jaksi nerozchodím


nejnovější příspěvky novější příspěvky | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ... starší příspěvky nejstarší příspěvky

TOP 5 nejpilnějších přispěvovatelů
pořadí počet příspěvků jméno
1 776 Honza (Tyčkin)
2 575 aluša
3 514 Admin
4 158 Míša
5 150 Zdeňka

Vložení příspěvku

Jméno:  
Email:  
Text:*  
 
 

Kontrolní kód:     Kontrolní kód   (nutno zadat před odesláním)

   

* - Max. 10000 znaků
Jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>
Odkazy jsou možné ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz

zpět nahoru  zpět na hlavní stranu

©2oo6 - 2o13 www.strevni-nemoci.cz Seo servis www.w3c.org www.w3c.org